• Dbamy wspólnie i odpowiedzialnie
    o nasz dom - Mikołów

Aktualności

Wróć 

Dementuję informacje o jakiejkolwiek debacie z Panem Balcerem

W związku z pojawieniem się i kolportowaniem nieprawdziwej informacji, jakobym uczestniczył w debacie z Panem Markiem Balcerem, dementuję te nieprawdziwe informacje i wyjaśniam szczegóły:

19 XI około godz. 14.00 zadzwonił do mnie Pan Burmistrz Marek Balcer zapraszając na spotkanie i debatę w dniu 25 XI na godz. 17.00. Poinformowałem, że w proponowanym terminie nie mam czasu, gdyż mam wynajęte sale w sołectwach gdzie spotykam się o godz. 18.00 z Mieszkańcami przez cały tydzień przedwyborczy. W odpowiedzi usłyszałem, że sala jest już zarezerwowana i w takim razie jestem zaproszony na godz. 16.30 na spotkanie, które Pan Balcer będzie organizował. Powiedziałem, że się zastanowię i ewentualnie oddzwonię nie przekazując żadnej informacji, która by dawała prawo do informowania Mieszkańców, że się pojawię i w jakiejkolwiek debacie wezmę udział.

Dzisiaj 20 XI dowiaduję się, że jest kolportowana i zamieszczona w witrynie internetowej Kandydata na Burmistrza Marka Balcera informacja, że Pan Balcer "zaprasza Mieszkańców Mikołowa na debatę z Panem Stanisławem Piechulą"

Nie przywykłem do takiego sposobu zapraszania na debaty oraz stawiania innych przed faktami dokonanymi i właściwie okłamywania Mieszkańców, że odbędzie się debata z moim udziałem, gdy ja nic o tym nie wiem i niczego nie potwierdziłem. Mam obawy, że zostało to zrobione między innymi po to, by w razie mojej nieobecności informować, że Piechula boi się wziąć udział w debacie lub lekceważy Mieszkańców! Co jest zdecydowaną nieprawdą!

Uważam taki sposób postępowania za niegodny Burmistrza Mikołowa i oświadczam, że w związku z tym w żadnej debacie nie będę brał udziału. Jeżeli Burmistrz przekazuje nieprawdziwe informacje, a także nie potrafił debatować z Mieszkańcami o ich sprawach przez ostatnie 16 lat, to teraz nie zasługuje, by prowadzić z Nim debaty. Nie będę brał udziału w próbach "łapania się brzytwy" w sytuacji gdy urzędujący Burmistrz został zweryfikowany przez Mikołowian w pierwszej turze wyborów zawstydzającą ilością głosów. O mały włos wybory nie zakończyły się w pierwszej turze, lub trzeci Kandydat, który nie był szeroko znany w Mikołowie osiągnął prawie porównywalną ilość głosów z urzędującym Burmistrzem.

Ja jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami zarówno w czasie mojego reprezentowania Ich w Radzie Powiatu Mikołowskiego, jak i teraz w czasie wyborów. Organizowałem spotkania i byłem dostępny w centrum Mikołowa prawie cały pierwszy okres wyborczy, a teraz w drugiej turze spotykam się z Mieszkańcami Sołectw, co Burmistrz powinien robić systematycznie w czasie swojego urzędowania.

Z uszanowaniem
Kandydat na Burmistrza Mikołowa
Stanisław Piechula

Powiązane

P

Polecane strony

Copyright © 2024 Stanislaw Piechula

Design & code by SWIFT