• Dbamy wspólnie i odpowiedzialnie
    o nasz dom - Mikołów

Aktualności

Wróć 

Czym jest Mikołów realny Pana Balcera! Część 2

Nie negując osiągnięć, które wymienia w swoich materiałach wyborczych Pan Balcer, należy także wymienić pozostałe i BARDZO WAŻNE szczegóły naszego REALNEGO MIKOŁOWA. Bo warto pamiętać, by pewne plusy nie przesłoniły jeszcze większych minusów, które mają decydujący wpływ na nasze możliwości, szanse realizacji swoich inicjatyw i komfort życia w TYM mieście, bo czy rzeczywiście możemy dzisiaj bezkrytycznie powiedzieć - w NASZYM mieście ?

Bardzo bym chciał zmienić Mikołów w takie miasto, by każdy czuł, że jest to NASZE miasto, miasto uczciwe, transparentne, otwarte na ludzi, przyjazne z życzliwym i pomocnym urzędem i jego pracownikami, z burmistrzem będącym blisko Mieszkańców i wiceburmistrzem godnie traktującym innych.

Niestety dzisiaj MIKOŁÓW REALNY Pana Balcera i Putkowskiego to także:

1 - układ trzymający i wykorzystujący władzę od 16 lat;

2 - prawie całkowity brak burmistrza w ostatniej kadencji i arogancki wiceburmistrz rządzący miastem;

3 - nagromadzony deficyt mieszkań, niszczejące rudery, nieremontowane osiedla i brak efektywnej polityki mieszkaniowej od wielu lat;

4 - jedna z najwyższych cen wody w Polsce z tendencją do dalszego wzrostu;

5 - zmuszanie Mieszkańców do podłączania się do kanalizacji na własny koszt;

6 - wysoka cena wywozu śmieci i rozstrzygnięty przetarg na jeszcze droższy ich wywóz;

7 - brak Strategii Rozwoju Miasta, a ostatnia dostępna uchwała w tym zakresie pochodzi z 2008r.;

8 - 51 MILIONÓW długu przy 166 mln budżecie miasta - TRAGEDIA gdy za 2 lata zaczniemy ten dług spłacać !

9 - traktowanie Mieszkańców przedmiotowo, a nie osobowo;

10 - blokowanie wielu cennych inicjatyw i brak pomocy dla osób aktywnych;

11 - brak jakiejkolwiek pomocy mikołowskim przedsiębiorcom;

12 - dopuszczanie do zamierania gospodarczego centrum miasta;

13 - itd...

Może i Państwo dopiszecie do powyższego MIKOŁOWA REALNEGO kolejne punkty? Pewnie listę by można jeszcze znacząco rozwinąć - proszę dopisywać !

Za ten REALNY MIKOŁÓW stary Burmistrz dostał REALNĄ A NIE WIRTUALNĄ ocenę w pierwszej turze wyborów 71,25% (Piechula 46,33%+ Lewandowski 24,92%) do 28,75% (Balcer). Jest to jedna z najniższych ocen w Polsce urzędującego burmistrza.

Dzięki kampanii wyborczej nagle urząd i jednostki podległe się obudziły. Urzędnicy niby z własnej inicjatywy dzwonią do Mieszkańców i informują o wspaniałomyślnych decyzjach Burmistrza, który nagle podpisuje długo niezałatwiane sprawy. Patrole straży miejskiej krążą po mieście jak nakręcone. Sam Burmistrz nawet wychodzi do Ludu, pisze listy i przedstawia świetlaną przyszłość ściągniętą z programów wyborczych Lewandowskiego i Piechuli. MIASTO REALNE SIĘ ZMIENIA ! Tylko kto jest tak naiwny by uwierzyć, że po ewentualnej wygranej Balcera coś się zmieni na stałe? Stary układ poczuje się już całkowicie pewny i nietykalny!

Jeżeli chcemy by nowy Mikołów był inny niż ten dotychczasowy należący do nierozerwalnego tandemu Pana Balcera i Putkowskiego oraz pozostałej ekipy, postarajmy się uzyskać jak najlepszy wynik w drugiej turze mobilizując rodzinę i znajomych, gdyż WALCZYMY REALNIE O STARY LUB NOWY MIKOŁÓW, a może zadecydować każdy głos !

 

30 LISTOPADA ZMIEŃMY MIKOŁÓW REALNY
PANA BALCERA I PUTKOWSKIEGO
NA OBYWATELSKI ZARZĄDZANY PRZEZ MIESZKAŃCÓW !

 

Z uszanowaniem
Wasz Kandydat na Burmistrza Mikołowa
Stanisław Piechula

Powiązane

P

Polecane strony

Copyright © 2023 Stanislaw Piechula

Design & code by SWIFT