• Dbamy wspólnie i odpowiedzialnie
  o nasz dom - Mikołów

Aktualności

Wróć 

Zemsta PISu !!!

Zemsta i widzimisię PiSu, czyli inwestycje Mikołowa, Łazisk i Powiatu Mikołowskiego oczekiwane przez mieszkańców bez najmniejszego dofinansowania - część 1.

 

 

   Dożyliśmy bardzo dziwnych czasów w wielu płaszczyznach życia społecznego. Nawet napiszę, że mi wstyd, że w Polsce dzieją się takie rzeczy jak np. bulwersujący sposób przyznawania dofinansowań dla gmin i powiatów oparty o widzimisię czy animozje obecnej władzy i tych, którzy ją reprezentują. A co w tym jeszcze gorsze, to fakt że nawet z tym się już nie kryją a chwalą w mediach!

 

   Jak donosi i chwali się nieNasza Gazeta (by się błędnie nie kojarzyła, gdyż żadna z niej nasza gazeta, używam określenia nieNasza Gazeta), to podobno lokalną wyrocznią w zakresie oceny naszych potrzeb i wniosków była europoseł Izabela Kloc, która zdecydowała, że z drugiej transzy dofinansowań dla samorządów z tzw. Funduszy Inwestycji Lokalnych (6 miliardów zł dla całej Polski), które miały wspomagać wszystkie miejscowości po covidzie - Mikołów, Łaziska i Powiat Mikołowski NIC NIE DOSTAŁY na inwestycje dla swoich mieszkańców! Przyznam, że aż nie mogę uwierzyć, by ktokolwiek mógł być tak złośliwy, by z jakichkolwiek pobudek pozbawić wszystkich mieszkańców oczekiwanych inwestycji!

 

 

   Zdaję sobie sprawę, że PiS i jego przedstawiciele mogą nie lubić włodarzy tych miast i powiatu, ale jak musiał być nikczemny i niegodziwy ten, kto rzeczywiście decydował o podziale pieniędzy w taki sposób, by pozbawiać mieszkańców (w tym także swoich wyborców) państwowej dotacji na oczekiwane przedszkole, drogę, remont mieszkań, remont domu kultury, salę sportową przy I LO, nowy budynek na Ognisko Pracy Pozaszkolnej, czy skatepark dla dzieci, itd.

 

   Warto tu przypomnieć PiSowi i temu kto tak niegodziwie postąpił wobec mieszkańców, że np. Pani Izabela Kloc, by zostać europosłem otrzymała od mieszkańców odpowiednio z Mikołowa - 3172, Łazisk - 1810 a z całego powiatu mikołowskiego - 8340 głosów. Można też przypomnieć, jak europosłanka Kloc oraz radni PiSu „latali jak oparzeni” reklamując planszę udającą czek z obietnicą finansową dla Mikołowa. Najważniejszy jest jednak fakt, że było to przed wyborami prezydenckimi, w których prezydent Duda otrzymał w Mikołowie w drugiej turze - 9226 (42,67%), Łaziskach - 5379 (49,39%) a w całym powiecie - 25024 (48,80%) głosów. Widać, że po osiągnięciu celu, mieszkańcy już nie są tak doceniani i potrzebni, widać że po wyborach nie zasługują chociażby na równe traktowanie z innymi gminami. Zamiast tak oczekiwanej i obiecywanej przez rząd pomocy finansowej, dostaliśmy za pośrednictwem tego kto dzielił tymi pieniędzmi w naszym powiecie - PiSowskiego kopa, a niestety lokalni przedstawiciele PiS z pokorą to zaakceptowali zamiast walczyć przynajmniej o finanse dla swoich wyborców!

 

   Warto o tym pamiętać, gdy PiS znowu będzie potrzebował głosów tych mieszkańców, którym teraz odmówił finansów na ich potrzeby.

 

   Niebawem kolejny podział środków w ramach Funduszu, który jak każdy inny powinien opierać się o merytoryczną ocenę wniosków, a nie o widzimisię kogokolwiek. Tak więc do tej bulwersującej sprawy z pewnością jeszcze wrócę w części 2 tego tematu.

 

   Mikołów starał się o dotacje do różnych inwestycji, w tym także bardzo oczekiwanych przez Mieszkańców:

 • - Budowa 6-cio oddziałowego Przedszkola nr 6 w Mikołowie Borowej Wsi.
 • - Kompleksowa przebudowa infrastruktury drogowej wraz z zagospodarowaniem miejsc parkingowych oraz zagospodarowania terenu osiedla Mickiewicza w Mikołowie
 • - Przebudowa budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Stawowej 2 w Mikołowie
 • - Przebudowa zdegradowanego obszaru Centrum Gminy Mikołów– rozbudowa i przebudowa wraz z termomodernizacją budynku Miejskiego Domu Kultury
 • - Zaprojektowanie i budowa skateparku w Mikołowie przy ul. Grażyńskiego
 • - Budowa parkingu przy Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym MOSiR w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 45
 • - Przebudowa zaplecza szatniowo - socjalnego kąpieliska miejskiego na terenie OR Planty w Mikołowie przy ul. Konstytucji 3 Maja 38

 

   Powiat Mikołowski starał się o:

 • - Budowa hali sportowej przy I LO w Mikołowie
 • - Budowa budynku dla Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie
 • - Przebudowa ul. B. Chrobrego w Orzeszu
 • - Przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja w Mikołowie

Ktoś zdecydował, że Mikołowianie i Łaziszczanie nie zasługują na dofinansowanie!!!

 

Polecane strony

Copyright © 2021 Stanislaw Piechula

Design & code by SWIFT