• Dbamy wspólnie i odpowiedzialnie
    o nasz dom - Mikołów

Aktualności

Wróć 

Szykana Gashiego

Jak to z realizacją życzeń czasami bywa.

 

Tak to czasami bywa, że najpierw w różnych sprawach jedni mieszkańcy chodzą, o coś proszą argumentując jakie to jest ważne i potrzebne, a następnie inna grupa mieszkańców działa wręcz odwrotnie, krytykując, wyśmiewając lub udowadniając brak kompetencji urzędników.

 

Przykładów pewnie bym mógł podać kilka i nie zawsze bym twierdził, że urzędnicy są bezbłędni, jak to było w przypadku tej szykany, o którą zabiegała lokalna społeczność ulicy Podgórnej, w tym były radny i to w dodatku z wcześniejszej opcji rządzącej GIP (Dla Gminy i Powiatu), a teraz też prowadzącej profil Facebooka Mikołów Realny. Przyznam, że nie interesuję się wszystkimi szczegółami każdego montowanego progu zwalniającego czy szykany, nawet o wielu nie wiem, gdyż od realizacji szczegółów zadań są pracownicy urzędu. Trudno im też czasami krytykować lub odmawiać czegoś osobom, które są z byłej władzy i zawsze mogą do urzędu wrócić.

 

Staram się w urzędzie wprowadzać zasadę, że jak mieszkańcy czegoś potrzebują, jest to zasadne i nas na to stać, to staramy się potrzebę w miarę możliwości realizować. Dlatego w temacie progów zwalniających czy szykan, realizujemy w kolejności zgłoszeń wszystkie, które są uzasadnione, mieszkańcy o te urządzenia zabiegają i nie ma sprzeciwów pozostałych, co do ich usytuowania w danym miejscu. Tak też było w tym przypadku. Proszę też zrozumieć, że prawie żadnych progów czy szykan nie stawiamy z własnej inicjatywy, gdyż trzeba na to wydać określone finanse, a progi zwalniające mają też swoich przeciwników i negatywne strony, jak np. utrudnienia dla szybkiego dojazdu karetek pogotowia, trzaskanie przy czyimś oknie, itp.

 

Ostatecznie sytuacja w opisywanym przypadku wygląda tak, że jeden z przedstawicieli GIPu z poparciem mieszkańców zabiegał o taką szykanę na ul. Podgórnej, a następnie gdy prośbę zrealizowano i zadowoleni mieszkańcy nawet jak mało kiedy przysłali podziękowania, Jego koledzy z profilu Realnego zaczęli krytykować mnie i urząd. Dlatego też tym przykładem chcę Państwu pokazać jak czasami wygląda współpraca z mieszkańcami i co z niej może wynikać.

 

W załączniku zamieszczam wszystkie pisma i zdjęcia wskazujące, jak była to ważna i uzasadniana przez mieszkańców prośba.

http://bip.mikolow.eu/index.php/dokumenty/9588

 

Szykana też podobno zyskała swoją lokalną nazwę i znalazła się nawet na Demotywatory.pl

 

 

 

 

Galeria

Polecane strony

Copyright © 2019 Stanislaw Piechula

Design & code by SWIFT