• Dbamy wspólnie i odpowiedzialnie
    o nasz dom - Mikołów

Aktualności

Wróć 

Referendum część 1

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje!

Referendum to nie tylko strata pieniędzy ale przede wszystkim czasu, w którym można wiele zrobić. Jesteś za rozwojem naszego miasta w zgodzie i wzajemnej współpracy, nie podpisuj poparcia dla referendalnej destrukcji Mikołowa.

 

Zainteresowanych moim dwuletnim sprawozdaniem z dotychczasowej aktywności, którzy nie otrzymali listownej przesyłki do domu, zapraszam na stronę internetową http://stanislaw.piechula.pl/content/dwa-lata-kadencji lub po wersję papierową do urzędu.

 

**********

 

Referendum czy kampania wyborcza przegranych?

 

O referendum moi przeciwnicy mówili od samego początku tej kadencji, gdy tylko udało mi się wygrać wybory. Mieszkańcy wybierając nowego burmistrza zakończyli ponad dwudziestoletni okres rządów jednej grupy, która od lat dzieliła się mikołowską władzą. Wygrane wybory przez burmistrza spoza ówczesnej ekipy były nie lada zaskoczeniem i zwycięstwem nas wszystkich nad skostniałym układem.

 

Wreszcie razem zaczęliśmy zmieniać Mikołów i otworzyliśmy go na mieszkańców. Miasto jest w dobrych rękach, zarządzane jest demokratycznie i transparentnie, a mieszkańcy wreszcie mają wpływ na rozwój swojego miasta. Wprowadziliśmy wiele nowych i dobrych. Wyprowadziliśmy miasto z finansowych kłopotów, które zastaliśmy po nieodpowiedzialnej polityce finansowej naszych poprzedników zadłużającej miasto do 2025 r. Ruszyły inicjatywy i inwestycje, których jest coraz więcej i na które mieszkańcy niecierpliwie czekali.

 

Jak nigdy dotąd wsparliśmy mikołowskie mieszkalnictwo, ruszyły termomodernizacje i remonty, których będzie coraz więcej. Budujemy także nowe mieszkania i planujemy kolejne. Pierwszy raz w historii Mikołowa mieszkańcy sami decydują w Budżecie Obywatelskim w co miasto ma zainwestować. Dzięki temu powstają wspaniałe place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu, jest wspomagana Ochotnicza Straż Pożarna, organizacje społeczne i sportowe oraz wiele innych cennych inicjatyw. Już niebawem zostanie uruchomiona Inicjatywa Lokalna, która pozwoli mieszkańcom razem z miastem zaangażować się we wspólne przedsięwzięcia. Zmienia się także estetyka naszego miasta, znikają rudery, przebudowujemy tereny zielone, a na ich miejsce powstają ładne parki i miejsca pod przyszłe inwestycje. Mikołów staje się miastem coraz bardziej zadbanym i estetycznym. Proszę zauważyć jak zmieniła się działalność i aktywność kulturalna i sportowa w Mikołowie.

 

Wszystko to, co udało się zrobić zaledwie w dwa lata opisałem dokładnie w swoim podsumowaniu - sprawozdaniu, które nie tylko umieściłem w internecie ale przesłałem wszystkim mieszkańcom listownie. Takiego sprawozdania oraz informacji o budżecie też nigdy wcześniej Państwo nie otrzymywali. Jak nigdy dotąd burmistrz jest dostępny dla mieszkańców. Nikt już nie oczekuje na spotkanie miesiącami, a właściwie można się ze mną spotkać z tygodnia na tydzień. Uczestniczę w większości wydarzeń i jestem obecny w organizowanych przez Państwa i dla Państwa spotkaniach.

 

Jestem przekonany, że każdy zauważa w jaką dobrą stronę zaczęła się ewolucja Mikołowa, która jednak wymaga czasu, gdyż nie jesteśmy w stanie w ciągu dwóch lat zmienić wszystkiego, co od lat wymagało zmiany i naprawienia. Mam nadzieję, że to zaledwie dobry początek tego, co razem możemy zrobić dla Mikołowa.

 

Referendum to prawo i narzędzie demokracji, ale w tym przypadku to wyłącznie gra polityczna przegranych i niezadowolonych. W ten sposób – za pieniądze Mikołowian, bo koszty referendum muszą zostać zapłacone z miejskiej kasy w wysokości prawie 100.000,00 zł – poprzednia ekipa chce przypomnieć o sobie. Wystarczy zobaczyć, kto wnioskuje o referendum i sprawa staje się zupełnie jasna. W większości są to radni lub zwolennicy ugrupowania byłego Burmistrza Balcera i ugrupowania byłego Wiceburmistrza Putkowskiego, a do tego dochodzą zwolennicy PiSu. Oni również mają w tym swój polityczny interes, bo w razie odwołania mnie w referendum, to właśnie rząd PiS-u wyznaczy komisarza dla naszego miasta. Taki scenariusz sparaliżuje i zatrzyma wszystko, co zostało dotychczas rozpoczęte.

 

Uważam Mikołów za miasto z ogromnym potencjałem, cenię mieszkańców Mikołowa, wierzę w ich mądrość wyboru i ufam, że kierować się będą merytorycznymi argumentami, a nie politycznymi rozgrywkami.

 

Sądzę, że referendum na nieco ponad rok przed wyborami to marnowanie cennego czasu i pieniędzy mieszkańców Mikołowa. To robienie sobie kampanii wyborczej za publiczne pieniądze przez wyżej wymienionych. Polityków, którzy poza krytyką i destrukcją nie mają nic do zaproponowania, nie potrafią przeboleć demokratycznej przegranej i współpracować ponad podziałami dla dobra naszego miasta. Wierzę w zdrowy rozsądek Mikołowian i mam nadzieję, że zbojkotują tą szkodliwą dla miasta inicjatywę.

 

https://silesion.pl/odwolaja-zakochanego-burmistrza-mikolowa-03-04-2017

 

Z uszanowaniem, Burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula

 

Polecane strony

Copyright © 2019 Stanislaw Piechula

Design & code by SWIFT