• Dbamy wspólnie i odpowiedzialnie
    o nasz dom - Mikołów

Aktualności

Wróć 

Demokracja TAK Oszustwa NIE

Referendum to demokracja ale oszustwa i kłamstwa już nie !

 

Szanowni Mieszkańcy!

 

Pragnę Wam serdecznie podziękować za zdrowy rozsądek, a także kredyt zaufania jaki dostałem od Was na dalszą kadencję. Tych z Państwa, którzy uwierzyli w rozpowszechniane kłamstwa postaram się przekonać, że byli i nadal są oszukiwani m. in. przez osoby i ich popleczników, które zostały odsunięte od władzy w demokratycznych wyborach, a teraz chcą powrócić. Prowadzona przez opozycję polityka wzbudzania nienawiści i dokonywania podziałów na „dobrych” i „złych” nie ma nic wspólnego z dbałością o nasze miasto.

 

Od kiedy otrzymałem od Państwa votum zaufania podczas wyborów samorządowych i dzięki Państwu zarządzam miastem, komitet wyborczy poprzedniego burmistrza przekształcił swój profil wyborczy Facebooka „Mikołów Realny” w narzędzie służące rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, mających na celu zdyskredytować w oczach mieszkańców funkcjonowanie Urzędu oraz zarządzanie miastem. Podjęte przez nich działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, w związku z tym, przedstawiciele opozycji poszli o krok dalej – rozpoczęli kampanię referendalną próbując za pomocą nieprawdziwych informacji i rzekomych faktów przekonać Państwa, iż referendum jest niezbędne i należy mnie odwołać ze stanowiska Burmistrza Miasta.

 

Inicjatywa referendalna nie doszła do skutku, pomimo zaangażowania przedstawicieli opozycji oraz szerzenia kłamstw i oszczerstw pod adresem wielu osób działających na rzecz miasta. Po porażce opozycja w dalszym ciągu próbuje zdyskredytować pracowników i mnie w Waszych oczach, wyciągając szczegóły z kontekstu zdarzeń bądź toczonych spraw. Dziwię się, iż nikogo nie zainteresował fakt, iż opozycjoniści tak szybko zniszczyli listy, zaraz po ich rzekomym podliczeniu. Jak takie postępowanie ma się do jawności działania opozycji, która notorycznie zarzuca brak jawności pracy Urzędu Miasta? Gdzie jest jawność z Ich strony i kto może ja zweryfikować?

 

W związku z rozpowszechnianymi oszczerstwami i pomówieniami jestem zmuszony do zajęcia stanowiska i wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu wobec publikowanych treści oraz zadbania o swoje dobre imię. Działania podejmowane przez moich przeciwników, mające na celu zniesławienie mojej osoby przekraczają już granice absurdu. W związku z powyższym nie mogę pozostać na to obojętny i jestem zmuszony skierować sprawę do sądu, a Państwu wyjaśnić kłamstwa z referendalnych informacji. Wiem, że do pozwu sądowego dołączą też inne zniesławiane przy okazji osoby.

 

Dotychczas wiele nieprawdziwych informacji było publikowanych wyłącznie w internecie, co pozwalało autorom wpisów na anonimowość i bezkarność. Ta bezkarność medialna rozzuchwaliła mikołowską opozycję do tego stopnia, iż czując się poza prawem zamieszcza nieprawdziwe treści i komentarze coraz bardziej szykanujące mnie, moich współpracowników oraz Urząd Miasta. Bezkarność spowodowała, iż niektórzy wcześniej anonimowi ujawnili się tworząc m. in. Komitet Referendalny, mający mnie odwołać ze stanowiska Burmistrza Mikołowa pod pretekstem ich zdaniem niewłaściwego, czyli nie pasującego opozycji, zarządzania miastem.

 

Obecnie już dochodzi do tak niedorzecznych działań, że niektórzy radni rozpowszechniają niezgodne z prawdą informacje dotyczące Gminy Mikołów, zarządzania Gminą, stanu finansów i inwestycji, podczas gdy to także oni na Komisjach zajmowali stanowisko w przytoczonych wcześniej sprawach, zadając wnikliwe i bardzo szczegółowe pytania. Szczególnie mogą to Państwo zaobserwować podczas Sesji Rady Miasta, na której niektórzy wykazują olbrzymie zainteresowanie detalami procedowanych spraw, zadając pytania i otrzymując na bieżąco odpowiedź i wyjaśnienie. Radni Chmielorz Ewa, Rogalski Krzysztof, Świerkot Krystyna, Czarnota Sylwester, Czich Henryk, Hajduk - Bies Stanisława, a nawet Przewodniczący Komisji Budżetowej Jakubiec Krzysztof, jako członkowie Komitetu Referendalnego firmują kłamstwa na temat zadłużenia miasta. Rozpowszechniają informacje niezgodne z prawdą, a na komisjach ZATWIERDZAJĄ zmiany w budżecie oraz w wieloletnich planach finansowych! Mają pełną wiedzę dotyczącą budżetu miasta i jego zadłużenia oraz planów, a celowo wprowadzają mieszkańców w błąd, podając nieprawdziwe informacje i liczby jako fakty i zweryfikowane dane! Informują, że długi miasta obecnie wynoszą 50 milionów, a Burmistrz chce zadłużyć miasto na kolejne 40!, czyli w sumie do 90 mln – 50% obecnego budżetu! Gdy tymczasem jako Radni są świetnie zorientowani i informowani co miesiąc o bieżącej sytuacji budżetowej i planach finansowych. Wszyscy radni dobrze wiedzą, że zadłużenie nie wzrośnie, a nieznacznie zmaleje, gdyż przede wszystkim postanowiłem realizować ważne inwestycje i zadania długo oczekiwane przez mieszkańców. W tej kadencji zainwestujemy w miasto ok. 62 mln zł., Ponadto prognoza finansowa zatwierdzana przez Regionalną Izbę Obrachunkową, a uchwalana każdego miesiąca dokładnie przez tych Radnych zakłada spłacenie wszystkich długów do zera do 2028r. Tak więc Radni wchodzący w skład komitetu referendalnego pomimo świetnej wiedzy chcąc zrealizować swoje ambicje polityczne celowo kłamią.

 

Głęboko dotknięte zostały wymieniane w referendalnych kłamstwach osoby, które uzyskały pracę w niekwestionowanych przez nikogo i żadnego Radnego konkursach, a dziś ja i oni są oskarżani o „ustawianie wyników konkursów”. Powyższe oskarżenia godzą w dobre imię pracowników, są próbą zdyskredytowania ich umiejętności merytorycznych i posiadanej wiedzy w oczach mieszkańców. Powyższa sprawa związana z oskarżeniami zostanie wyjaśniona na drodze sądowej.

 

Niestety nie jestem w stanie stale wyjaśniać wszelkich absurdalnych oszczerstw i kłamstw szerzonych na mój temat od początku kadencji, tylko dlatego, że dzięki Państwa głosom i wygranych wyborach zacząłem zmieniać Mikołów na uczciwy, otwarty, transparentny i rozwijany wspólnie z Mieszkańcami. Proszę mnie oceniać przez to, jak Mikołów się zmienia, jaki macie Państwo kontakt z burmistrzem i jaki jest Wasz wpływ na nasze miasto. Proszę też rozsądnie oceniać nasze możliwości finansowe i potrzeby oraz sprawy zalegające od wielu lat, których pomimo najszczerszych chęci nie da się zmienić lub zrealizować natychmiast i z codziennych kontaktów z Państwem, wiem, ze mieszkańcy to rozumieją. Dzięki zmianom, które dokonały się i stale dokonują w Urzędzie, wiele spraw wcześniej spychanych na dalszy plan jest obecnie realizowanych, m.in. gospodarka mieszkaniowa, termomodernizacje budynków, restrukturyzacja zadłużenia miasta, zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, a przede wszystkim z takich, które widać od razu - poprawa kontaktu z Urzędem i urzędnikiem, otwartość Urzędu na potrzeby mieszkańców - te duże i pilne, jak i te mniejsze i doraźne potrzeby/wnioski oraz nowe narzędzia umożliwiające mieszkańcom czynny udział w zarządzaniu miastem (budżet obywatelski, inicjatywa lokalna).

 

Deklaruję wyjaśnienie każdej nurtującej Państwa sprawy, o której Państwo słyszycie bądź czytacie. Proszę zapytać, jestem zawsze do Państwa dyspozycji, na bieżąco odpowiadam na maile, telefony oraz zadane pytania przez FB i Messengera. Jestem z Państwem w stałym kontakcie.

 

Każdego dnia z niepokojem i smutkiem możemy obserwować na arenie ogólnokrajowej jak polityka dzieli Polaków. Rodzi niezrozumienie i nienawiść jednych do drugich. Nie pozwólmy, by polityka i czyjeś niespełnione polityczne ambicje podzieliły Mikołów i jego mieszkańców.

 

Z uszanowaniem

Stanisław Piechula - Burmistrz Mikołowa

Polecane strony

Copyright © 2019 Stanislaw Piechula

Design & code by SWIFT